Hänge förgyllt silver infattat mynt
Klubbat för:
2 400 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
HÄNGE, delvis förgyllt silver, infattat mynt, Christian V, Danmark 1693, 4 danske marck, 5 skålformade hängen med punsad dekor, 1800-tal, höjd inkl. ögla 12 cm, vikt ca 43,8 g
Kuntoraportti
921224
Päivämäärä:
2021-05-31