Hänge förgyllt silver infattat mynt

Klubbat för:

2 400 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

HÄNGE, delvis förgyllt silver, infattat mynt, Christian V, Danmark 1693, 4 danske marck, 5 skålformade hängen med punsad dekor, 1800-tal, höjd inkl. ögla 12 cm, vikt ca 43,8 g

Kuntoraportti

921224

Päivämäärä:

2021-05-31