Striglakors förgyllt silver

Striglakors förgyllt silver
Striglakors förgyllt silver
Striglakors förgyllt silver
Striglakors förgyllt silver

Klubbat för:

7 600 SEK

4 000 SEK

STRIGLAKORS, förgyllt silver, dekor med fasettslipade röda glasstenar, skålformade hängen med punsad och pressad dekor, Jonas Aspelin d.y. (1796-1827), Ystad, årsstämpel saknas, höjd inkl ögla 21 cm, vikt ca 33 g

Glas med skador och repor

921239

2021-05-31