Halslås silver
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HALSLÅS, silver, fasettslipat glas i grönt, rött och lila, filigran, hängande dekordelar, 2 kedjor, Jonas Wahlberg (1834-1859), Ystad 1857, vikt ca 66,5 g
En lila glassten lös i sin fattning, glasfluss med repor och slitage, broschsystem ej ursprungligt
921241
2021-05-31