Halslås silver

Halslås silver
Halslås silver
Halslås silver
Halslås silver
Halslås silver
Halslås silver

Klubbat för:

3 800 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

HALSLÅS, silver, fasettslipat glas i grönt, rött och lila, filigran, hängande dekordelar, 2 kedjor, Jonas Wahlberg (1834-1859), Ystad 1857, vikt ca 66,5 g

Zustandsbeschreibung

En lila glassten lös i sin fattning, glasfluss med repor och slitage, broschsystem ej ursprungligt

921241

2021-05-31