Spelbord 1800-tal
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPELBORD, 1800-talets första hälft, sengustavianskt, fanérat i mahogny, med blindlåda, beslag i mässing, filtklädd insida m spelplan, bordsskivan med schackspelsdel, höjd ca 78, 89x44 cm
Ytskador, märken, torrsprickor, dekordelar med avslag
921477
2021-05-28