Spelbord 1800-tal

Spelbord 1800-tal
Spelbord 1800-tal
Spelbord 1800-tal
Spelbord 1800-tal
Spelbord 1800-tal
Spelbord 1800-tal
Spelbord 1800-tal
Spelbord 1800-tal
Spelbord 1800-tal
Spelbord 1800-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

SPELBORD, 1800-talets första hälft, sengustavianskt, fanérat i mahogny, med blindlåda, beslag i mässing, filtklädd insida m spelplan, bordsskivan med schackspelsdel, höjd ca 78, 89x44 cm

Zustandsbeschreibung

Ytskador, märken, torrsprickor, dekordelar med avslag

921477

2021-05-28