Buddha

Buddha
Buddha
Buddha
Buddha
Buddha
Buddha
Buddha
Buddha
Buddha
Buddha
Buddha
Buddha

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TRONANDE BUDDHA, 1800-tal, Japan, träskuren med förgyllning och lackdekor, löstagbar buddha, höjd ca 80 samt största bredd 27 cm

Mindre bitar borta, brott och bortfall av ytbehandlingen, något lös i konstruktionen

921481

2021-05-29