Inger Persson stengods Rörstrabd
Vollendet
2021-05-29
921504
| Höchstes Gebot | 300 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
INGER PERSSON, stengods, 3 dlr, , Rörstrand Ateljé, bestående av 1 fat samt 2 vaser, geometrisk dekor, delvist glaserad, samtilga signerade undertill höjd 12-20, diameter på fatet ca 22 cm
Bruksslitage