Inger Persson stengods Rörstrabd
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
INGER PERSSON, stengods, 3 dlr, , Rörstrand Ateljé, bestående av 1 fat samt 2 vaser, geometrisk dekor, delvist glaserad, samtilga signerade undertill höjd 12-20, diameter på fatet ca 22 cm
Bruksslitage
921504
2021-05-29