Inger Persson stengods Rörstrabd

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

INGER PERSSON, stengods, 3 dlr, , Rörstrand Ateljé, bestående av 1 fat samt 2 vaser, geometrisk dekor, delvist glaserad, samtilga signerade undertill höjd 12-20, diameter på fatet ca 22 cm

Bruksslitage

921504

2021-05-29