Astrid Sampe matta ´´Airfield´´ för Kasthall
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
ASTRID SAMPE samt GUNILLA LAGERHEM ULLBERG, "Airfield", matta, ursprungligen designad på 1950-talet för Kasthall, samtida, ylle handtuftad i kamgarnsull och lin, dekor av ränder i svart och vitt mot brun botten, 240 x 170 cm,
Lätt bruksslitage
921532
2021-05-27