Astrid Sampe matta ´´Airfield´´ för Kasthall

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

7 000 SEK

ASTRID SAMPE samt GUNILLA LAGERHEM ULLBERG, "Airfield", matta, ursprungligen designad på 1950-talet för Kasthall, samtida, ylle handtuftad i kamgarnsull och lin, dekor av ränder i svart och vitt mot brun botten, 240 x 170 cm,

Lätt bruksslitage

921532

2021-05-27