Sidobord Kina

Sidobord Kina
Sidobord Kina
Sidobord Kina
Sidobord Kina
Sidobord Kina
Sidobord Kina
Sidobord Kina
Sidobord Kina
Sidobord Kina
Sidobord Kina

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SIDOBORD, Kina, 1900-talets första hälft, skuren och genombruten dekor, bronserad, senare toppskiva, höjd ca 73 samt 80,5x40 cm

Ingår i temaauktionen Orientalika

Bruks och åldersrelaterat slitage, smärre nagg

921571

2021-05-29