Skål WMF

Skål WMF
Skål WMF
Skål WMF
Skål WMF
Skål WMF
Skål WMF
Skål WMF
Skål WMF

Klubbat för:

400 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK, skål, försilvrad mässing, 1900-talets början, i form av salladsblad, kulfötter, stämpålad WMF, höjd ca 6, längd ca 13 cm

Zustandsbeschreibung

Ställvis ytslitage

921634

2021-05-27