Ljuskrona 1800-tal
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSKRONA, 1800-talets senare del, rokokostil, för 6 ljus, 6 elektriska ljuspunkter, stomglas med olivslipning, girlanger med glaspärlor, lövformade prismor med slipad dekor, höjd ca 90, diameter 60 cm
Stommen med brott, saknar del av stomme
921676
2021-05-27