Ljuskrona 1800-tal

Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LJUSKRONA, 1800-talets senare del, rokokostil, för 6 ljus, 6 elektriska ljuspunkter, stomglas med olivslipning, girlanger med glaspärlor, lövformade prismor med slipad dekor, höjd ca 90, diameter 60 cm

Stommen med brott, saknar del av stomme

921676

2021-05-27