Glasservis Silvia Ingeborg Lundin

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

INGEBORG LUNDIN, "Silvia", glasservis, 131 dlr, Orrefors, kristall, bestående av: 25 rödvinsglas, 24 vitvinsglas, 24
sherryglas, 23 selterglas, 18 madeiraglas, 17 whiskyglas

Ingår i temaauktion Bankflytten

Bruks- och åldersrelaterat slitage, delvis etikettmärkta, enstaka nagg kan förekomma

921814

2021-05-29