Oljemålning

Oljemålning
Oljemålning
Oljemålning
Oljemålning
Oljemålning
Oljemålning
Oljemålning
Oljemålning

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal): "Mamsell Arfidsson", olja på duk, uppfordrad, ca 54x48 cm

HISTORIK: Etikett a tergo med texten "känd spåkvinna i det gustavianska Stockholm, tavlan ur framlidne amanuensen i kungl. biblioteket Christoffer Eichhorns stora tavelsamling

922027

2021-05-31