Armlänstolar Karl Johan

Armlänstolar Karl Johan
Armlänstolar Karl Johan
Armlänstolar Karl Johan
Armlänstolar Karl Johan
Armlänstolar Karl Johan
Armlänstolar Karl Johan
Armlänstolar Karl Johan
Armlänstolar Karl Johan
Armlänstolar Karl Johan
Armlänstolar Karl Johan

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ARMLÄNSTOLAR, 1 par, stockholmsarbeten i Karl Johan, mahognyfanerade, ryggen med träskuren dekor, märkta A: N:o 4 K.S. samt ena med påskrifter Beckaskog respektive Herrevads Kloster, sitthöjd ca 46 cm

PROVENIENS: Bäckaskogs slott, Skåne

Slitage, enstaka smärre lagningar, klädsel med fläckar

922095

2021-05-31