Gideon Börje Frankrike
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 000 SEK
GIDEON BÖRJE (1891-1965): "Aubagne", signerad och daterad G.Börje 1929, blandteknik på pannå, ca 30x47 cm
HISTORIK:
Aubagne är en stad och kommun i departementet Bouches-du-Rhône i regionen Provence-Alpes-Côte d´Azur i sydöstra Frankrike.
Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen
922269
2021-05-31