Gideon Börje Frankrike

Gideon Börje Frankrike
Gideon Börje Frankrike
Gideon Börje Frankrike
Gideon Börje Frankrike
Gideon Börje Frankrike
Gideon Börje Frankrike

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GIDEON BÖRJE (1891-1965): "Aubagne", signerad och daterad G.Börje 1929, blandteknik på pannå, ca 30x47 cm

HISTORIK:
Aubagne är en stad och kommun i departementet Bouches-du-Rhône i regionen Provence-Alpes-Côte d´Azur i sydöstra Frankrike.

Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen

922269

2021-05-31