Servis Orient Gustavsberg 1900

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GUSTAVSBERG, "Orient", servis, 28 dlr, tillverkningsår 1914-27, bestående av: 6 djupa tallrikar (25 cm), 6 djupa tallrikar (21,5 cm), 6 bordstallrikar (24,5 cm), 6 assietter (21,5), 4 assietter (17,5)

Slitage, nagg förekommer, missfärgning

922363

2021-05-31