Arkiv

Allmoge - Page 2

Bonadsmålning Småland

Bonadsmålning Småland

Hängskåp Norge

Hängskåp Norge

Kaffepanna 1800-talets första hälft koppar

Hälsingeskåp

Hälsingeskåp

Hängskåp allmoge

Hängskåp allmoge

Bonad Dalarna

Bonad Dalarna

Väggfält

Väggfält

Bonad Småland

Bonad Småland

Dalahäst 1800-talets slut

Dalahäst 1800-talets slut

Bonad 17/1800-tal

Bonad 17/1800-tal

Fat lergods motiv med Carl XII

Bokskåp 1800-talets andra hälft