Arkiv

Allmoge - Page 24

Leksandshäst

Leksandshäst

Grötskål i tenn

Grötskål i tenn

Tuppar Dalarna

Tuppar Dalarna

Våg smide

Våg smide

Vattentunna i koppar

Vattentunna i koppar

Åkdyna Skåne

Åkdyna Skåne

Kaffepanna koppar

Kaffepanna koppar

Mortel 1700-tal

Mortel 1700-tal

Kopparkittel 1800-tal

Kopparkittel 1800-tal

Ljusplåt 1800-talets första hälft

Bonad Sunnerbosskolan

Bonad Sunnerbosskolan

Ljusstakar Nore Edlund

Ljusstakar Nore Edlund