Arkiv

Allmoge - Page 26

Dalahäst 1900-talets början

Dalahäst 1900-talets början

Selbåge

Selbåge

Skrin 1800-talets andra hälft

Skrin 1800-talets andra hälft

Svepask 1800-talets första hälft

Miniatyrkista daterad 1792

Miniatyrkista daterad 1792

Jemt-Olov Persson tupp

Jemt-Olov Persson tupp

Kopparkittel 1800-tal

Kopparkittel 1800-tal

Vattentunna i koppar

Vattentunna i koppar

Stol 1800-tal

Stol 1800-tal

Grötskål sengustaviansk

Grötskål sengustaviansk

Grötskål med lock i tenn 1850

Grötskål med lock i tenn 1850

Ljusstakar Nore Edlund

Ljusstakar Nore Edlund