Arkiv

Allmoge - Page 34

Svepask 1800-tal

Svepask 1800-tal

Brudpall

Brudpall

Linfäste skäkteträ vävlunor

Linfäste skäkteträ vävlunor

Täcke upphämta Skåne

Täcke upphämta Skåne

Tallrikar tenn

Tallrikar tenn

Sättugnsplatta gjutjärn

Sättugnsplatta gjutjärn

Fat tenn

Fat tenn

Lokor 17/1800-tal

Lokor 17/1800-tal

Skulptur 1800-tal

Skulptur 1800-tal

Jemt Olov Person slev

Jemt Olov Person slev

Svepäska daterad 1839 Dalarna

Svepäska daterad 1839 Dalarna

Hängskåp Dalarna

Hängskåp Dalarna