Arkiv

Allmoge - Page 40

Klockskåp Ur

Klockskåp Ur

Formar kastruller i koppar

Formar kastruller i koppar

Besmansvåg tråg

Besmansvåg tråg

Fat tenn Stockholm

Fat tenn Stockholm

Bolle Norge

Bolle Norge

Vattentunna koppar

Vattentunna koppar

Allmogeskrin

Allmogeskrin

Kaffekanna 1800-tal

Kaffekanna 1800-tal

Vagga bemålad

Vagga bemålad

Dalahäst 1900-talets början

Dalahäst 1900-talets början

Folkdräkt Norge

Folkdräkt Norge

Kista 1800-tal

Kista 1800-tal