Arkiv

Allmoge - Page 44

Mortel sk Borghamnstyp

Mortel sk Borghamnstyp

Ljusstakar i tenn och mässing 1800-tal

Vette

Vette

Kopparkittel

Kopparkittel

Mortal i mässing

Mortal i mässing

Kittel koppar

Kittel koppar

Kopparkittel

Kopparkittel

Grötskål 17/1800-tal tenn

Grötskål 17/1800-tal tenn

Skrin 1800-talets första hälft

Kopparkittel på benställning

Kopparkittel på benställning

Vette

Vette

Kittel koppar

Kittel koppar