Arkiv

Allmoge - Page 49

Stop i tenn

Stop i tenn

Grötskål i tenn fyrstämplad

Grötskål i tenn fyrstämplad

Skäkteträ märkt 1822

Skäkteträ märkt 1822

Tallrikar tenn 1700-tal

Tallrikar tenn 1700-tal

Kallskål tenn

Kallskål tenn

Häst Dalarna

Häst Dalarna

Kakformar krus i koppar resp tenn

Dalahästar 1930/40-tal

Dalahästar 1930/40-tal

Tråg Jämtland

Tråg Jämtland

Strykjärn 1800-tal

Strykjärn 1800-tal

Grötskål tenn

Grötskål tenn

Skål koppar 1700-tal

Skål koppar 1700-tal