Arkiv

Allmoge - Page 51

Terrin med lock Tyskland

Terrin med lock Tyskland

Mortel barock

Mortel barock

Ask 1800-talets första hälft

Ask 1800-talets första hälft

Skrin allmoge

Skrin allmoge

Fat tenn Falun 17-1800-tal

Fat tenn Falun 17-1800-tal

Tennstop

Tennstop

Ljusplåtar mässing

Ljusplåtar mässing

Kittel på trefot koppar

Kittel på trefot koppar

Folkdräkt Häverö

Folkdräkt Häverö

Ljusstake 17/1800-tal

Ljusstake 17/1800-tal

Kopparkittel

Kopparkittel

Kopparkittel

Kopparkittel