Arkiv

Allmoge - Page 54

Flaskor Nore Edlund

Flaskor Nore Edlund

Bessman Nore Edlund

Bessman Nore Edlund

Karmstol 1800-talets första hälft furu

Äldre vertyg 1800-tal

Äldre vertyg 1800-tal

Vagga 1800-tal

Vagga 1800-tal

Ljusstakar tenn

Ljusstakar tenn

Kåsa tallrik

Kåsa tallrik

Kannor Santesson

Kannor Santesson

Sättugnsplatta gjutjärn

Sättugnsplatta gjutjärn

Dräktsmycken

Dräktsmycken

Munkpanna sockerkaksform form i koppar 1800-tal

Spepask 1800-tal

Spepask 1800-tal