Arkiv

Allmoge - Page 6

Bonad Sunnerboskolan

Bonad Sunnerboskolan "Visa och fåvitska jungfrur"

Skrin Nore Edlund

Skrin Nore Edlund

Fiol i mässing

Fiol i mässing

Bonad Småland

Bonad Småland

Selbåge 1800-talets första hälft

Dryckesstop 1700-tal Norge

Dryckesstop 1700-tal Norge

Bänkalängd Skåne

Bänkalängd Skåne

Boand Sunnebosskolan

Boand Sunnebosskolan

Ljusplåtar i mässing

Ljusplåtar i mässing

Koppar kaffepannor

Koppar kaffepannor

Leksandsstolar

Leksandsstolar

Alnmått daterad 1729

Alnmått daterad 1729