Arkiv

Allmoge - Page 62

Aladåbform koppar

Aladåbform koppar

Dalahäst 1900-talets början

Dalahäst 1900-talets början

Ask med lock 1800-tal

Ask med lock 1800-tal

Skålfat i tenn GG Wigholm Gävle 1852

Hästar tuppar Dalarna

Hästar tuppar Dalarna

Bröllopstavla

Bröllopstavla

Stop skålfat tenn

Stop skålfat tenn

Terrin koppar

Terrin koppar

Begravningstavla

Begravningstavla

Kaffekanna

Kaffekanna

Kistfront 1700-tal

Kistfront 1700-tal

Kopparbunke

Kopparbunke