Arkiv

Allmoge - Page 76

Sadel 1800-tal

Sadel 1800-tal

Taklampa

Taklampa

Skrin från Jämtland 1800-tal

Skrin från Jämtland 1800-tal

Skänkskåp Västra Härjedalen

Skänkskåp Västra Härjedalen

Ljusplåt 1800-talets första hälft

Bonad Halland Brearedsskolan

Bonad Halland Brearedsskolan

Garnvindor

Garnvindor

Mortel Nore Edlund

Mortel Nore Edlund

Kaffepanna Nore Edlund

Kaffepanna Nore Edlund

Mortel Nore Edlund

Mortel Nore Edlund

Bockbord Nore Edlund

Bockbord Nore Edlund

Hängskåp Nore Edlund

Hängskåp Nore Edlund