Arkiv

Belysning - Page 8

Ljusstakar

Ljusstakar

G. magnusson Grossman,  Kvinnliga Formgivare

Ljuskrona

Ljuskrona

Holger Johansson Westal ljuskrona

Ljuskrona sengustavianskt stockholmsarbete

Ljuskrona rokoko 1700-tal

Ljuskrona rokoko 1700-tal

VÄGGLAMPA: 1960-tal ASTRA

VÄGGLAMPA: 1960-tal ASTRA

Hans Bergström, taklampa, Ateljé Lyktan

Ljuskronor 1 par

Ljuskronor 1 par

Bordslampor porfyr

Bordslampor porfyr

Bouillottelampa 1900-talets början

Takarmatur Alice Nordin

Takarmatur Alice Nordin