Arkiv

Diverse - Page 15

Trymå 1800-tal nyrokoko

Trymå 1800-tal nyrokoko

Trädgårdsurnor 1800-talets tredje kvartal

Anna Petrus,

Anna Petrus, "Blomkruka nr 1", Näfverqvarns bruk

Jardiniere nyrokoko

Jardiniere nyrokoko

Bordsplateau Regency

Bordsplateau Regency

Väggappliquer

Väggappliquer

Flintyxor

Flintyxor

326 - Porträttbyst Gustav III

326 - Porträttbyst Gustav III

Samovar

Samovar

Prydnadskanna empirestil

Prydnadskanna empirestil

Gueridoner i form av morianer

Gueridoner i form av morianer

Båtyxa

Båtyxa