Arkiv

Etnografica - Page 208

Trumslagare, Baule

Trumslagare, Baule

Mask, Mama

Mask, Mama

Spjut från Melanesien

Spjut från Melanesien

Fetisch 1900-talets mitt

Fetisch 1900-talets mitt

Afrikansk mask

Afrikansk mask

Afrikansk dansmask

Afrikansk dansmask

Buddhahuvud

Buddhahuvud

Skulpturer Kongo

Skulpturer Kongo

Dörr Indonesien 1800-tal

Dörr Indonesien 1800-tal

Kanonpipa 1500-tal

Kanonpipa 1500-tal

Indonesiska masker

Indonesiska masker

Dörr Indonesien 1800-tal

Dörr Indonesien 1800-tal