Arkiv

Etnografica - Page 215

Fetisch 1900-talets mitt

Fetisch 1900-talets mitt

Dekorativa skulpturer flugpiska 1900-tal

Arabisk mansdräkt

Arabisk mansdräkt

Byxor siden Nepal

Byxor siden Nepal

Pre-columbianska bjällror

Pre-columbianska bjällror

Afrikansk mask

Afrikansk mask

Afrikansk mask

Afrikansk mask

Afrikansk mask

Afrikansk mask

Skulptur

Skulptur

Samiskt konsthantverk

Samiskt konsthantverk

Afrikansk dansmask Bamana

Afrikansk dansmask Bamana

Afrikansk urna

Afrikansk urna