Arkiv

Etnografica - Page 87

Sameknivar

Sameknivar

Dansmask

Dansmask

Skulptur Afrika

Skulptur Afrika

Skulptur Afrika

Skulptur Afrika

Samling sameslöjd Knivar samt kåsor 1920-tal

Kåsa Magnus Fankki

Kåsa Magnus Fankki

Samiskt bälte

Samiskt bälte

Armringar/mynt 3 st

Armringar/mynt 3 st

Beslag brons Luristan

Beslag brons Luristan

Skulpturer signerade Erik Norberg

Etnografiska souvenirer

Etnografiska souvenirer

Indianmatta

Indianmatta