Arkiv

Glas - Page 105

Sven Palmqvist ravennaskålar

Sven Palmqvist ravennaskålar

Skål Sven Palmqvist Ravenna

Skål Sven Palmqvist Ravenna

Edvin Öhrström vas

Edvin Öhrström vas

Vas 1900-talets början

Vas 1900-talets början

Glasservis Orrefors Prelude

Glasservis Orrefors Prelude

Vinglas

Vinglas

Gunnar Cýren

Gunnar Cýren

Glasservis Orrefors

Glasservis Orrefors

Skål i bergkristall

Skål i bergkristall

Dricksglas 1800-tal

Dricksglas 1800-tal

Astrid  Gate Johansfors

Astrid Gate Johansfors

Edward Hald

Edward Hald "Åskväder" Orrefors