Arkiv

Glas - Page 196

Skål Unique Bertil Vallien för Kosta Boda

Bertil Vallien glasskulptur

Bertil Vallien glasskulptur

Vas Orrefors

Vas Orrefors

Glasservis orrefors

Glasservis orrefors

Fat Matz Borgström

Fat Matz Borgström

Aimo Okkolin vas Finland

Aimo Okkolin vas Finland

Vas bägare i glas 17/1800-tal

Vas bägare i glas 17/1800-tal

Karl Lindberg Kosta

Karl Lindberg Kosta

Per B Sundberg glaspokaler

Per B Sundberg glaspokaler

Vitvinsglas 1900-talets första hälft

Anne Nilsson

Anne Nilsson

Sven Palmqvist  glasskulptur

Sven Palmqvist glasskulptur