Arkiv

Glas - Page 302

Åsa Jungnelius

Åsa Jungnelius

Glasservis design Vallien

Glasservis design Vallien

Bertil Vallien glasobjekt

Bertil Vallien glasobjekt

Vas Vicke Lindstrand

Vas Vicke Lindstrand

Vas Ulrica Hydman-Vallien

Vas Ulrica Hydman-Vallien

Daum, miniatyrvas, Frankrike

Daum, miniatyrvas, Frankrike

Vas Ariel Ingeborg Lundin

Vas Ariel Ingeborg Lundin

Champagnekupor 1900-talets första hälft

Emile Gallé, vas, Frankrike

Emile Gallé, vas, Frankrike

Vinglas Gustav III Reijmyre

Vinglas Gustav III Reijmyre

Venini vas 1960-tal

Venini vas 1960-tal

Skål och vas Gunnar Cyrén Orrefors