Arkiv

Glas - Page 65

Kanna i glas av Le verre Francais

Samling konstglas Helen Krantz

Edward Hald fiskgraal

Edward Hald fiskgraal

Servisglas Orrefors

Servisglas Orrefors

Edvin Öhrström

Edvin Öhrström "Flickan och duvan"

Edvin Öhtström Orrefors

Edvin Öhtström Orrefors

Olle Alberius vas

Olle Alberius vas

Glasservis design Wärff

Glasservis design Wärff

Flaska karaffer 1800-tal

Flaska karaffer 1800-tal

Elis Bergh Kent glasservis

Elis Bergh Kent glasservis

Alvar Aalto

Alvar Aalto

Schatull med flaskor och glas, 1800-talets mitt