Arkiv

Glas - Page 87

Matz Borgström, vas, Orrefors 1990

Sven Palmqvist ravennaskål

Sven Palmqvist ravennaskål

Servisdelar Orrefors

Servisdelar Orrefors

Vinglas

Vinglas

Tapio Wirkkala skålfat

Tapio Wirkkala skålfat

Gunnar Cyrén martininglas

Gunnar Cyrén martininglas

Vas Edward Hald

Vas Edward Hald

Glasservis 1900-talets andra hälft

Champagenstrutar 1800-tal

Champagenstrutar 1800-tal

Samling konstglas Helen Krantz

Skål med fat Gate

Skål med fat Gate

Olle Alberius vas Orrefors

Olle Alberius vas Orrefors