Arkiv

Keramik/Porslin - Page 339

Lisa Larson ljusstakar

Lisa Larson ljusstakar

"Entre", servisdelar, Rörstrand 1957-1960

Saladiere

Saladiere

Meissen servisdelar

Meissen servisdelar

Tobo vas

Tobo vas

Lisa Larsson

Lisa Larsson

Servis Hutschenreuther

Servis Hutschenreuther

Berndt Friberg

Berndt Friberg

Anders Bruno Liljefors, vas Gustavsberg

Golvurna 1940/50-tal

Golvurna 1940/50-tal

Hertha Hillfon, skål med ägg, signerad

Sven Wejsfelt miniatyrer

Sven Wejsfelt miniatyrer