Arkiv

Konst - Page 8

Vapensköldar 1800/1900-tal

Vapensköldar 1800/1900-tal

Isaac Grünewald oljemålning

Isaac Grünewald oljemålning

Fransk skola oljemålning

Fransk skola oljemålning

Oskar Bergman akvarell

Oskar Bergman akvarell

Skulptur C.J. Bonnesen

Skulptur C.J. Bonnesen

AGDA HOLST: Porträtt av författarinnan Ulla Bjerne

Pierre Soulage litografi

Pierre Soulage litografi

Pierre Soulage litografi

Pierre Soulage litografi

Bo Åke Adamsson schackbräde med pjäser

Alfred Lenica blandteknik 1959

Casablanca

Casablanca

Eduard Wiiralt

Eduard Wiiralt