Arkiv

Mattor/Textilier - Page 188

Heriz semiantik

Heriz semiantik

Layered matta

Layered matta

Rölakanmatta 1950-60-tal

Rölakanmatta 1950-60-tal

Orientmatta Keshan semiantik

Orientmatta Keshan semiantik

Orientmatta semiantik

Orientmatta semiantik

Orientmatta Mir ca 340x250 cm

Orientmatta Mir ca 340x250 cm

Orientmatta Grön Kashan signerad

Orientmatta Tabriz

Orientmatta Tabriz

Orientmatta semiantik

Orientmatta semiantik

Orientmatta Ghom

Orientmatta Ghom

Orientmatta Afghan

Orientmatta Afghan

Joshagan

Joshagan