Arkiv

Mattor/Textilier - Page 7

Orientmatta

Orientmatta

Märta Måås Fjetterström

Märta Måås Fjetterström

Orientmatta Sarouk

Orientmatta Sarouk

Vävd tapet Flandern 1600-talets andra del

Orientmatta figural

Orientmatta figural

Märta Måås Fjetterström

Märta Måås Fjetterström

Antik Täbriz

Antik Täbriz

Bidjar antik

Bidjar antik

Orientmatta Isfahan silkesvarp

Barbro Nilsson matta  AB Märta Måås-Fjetterström

Matta, rölakan, Sverige 1950-60-tal

Orientmatta Kina semiantik

Orientmatta Kina semiantik