Arkiv

Mattor/Textilier - Page 91

Layered matta

Layered matta

Ensi Tekke antik 1800-tal

Ensi Tekke antik 1800-tal

Orientmatta Kashmar

Orientmatta Kashmar

Anna-Greta Sjöqvist matta, rölakan

Orientmatta Kashan

Orientmatta Kashan

Orientmatta Kashan signerad

Orientmatta Kashan signerad

Skåp, 1700-tal

Skåp, 1700-tal

Orientmatta Ziegler

Orientmatta Ziegler

Kashmar

Kashmar

Kashmar figural

Kashmar figural

Gohm semiantik

Gohm semiantik

Nain med silke

Nain med silke