Arkiv

Metall - Page 101

Tennljusstakar

Tennljusstakar

Kopparkittel

Kopparkittel

Bordslystrar 1 par

Bordslystrar 1 par

Ljusstakar

Ljusstakar

Tenn

Tenn

Nils Johan kastruller samt stekpannor

Kandelaber förgylld

Kandelaber förgylld

kandlabrar

kandlabrar

Tallrikar 1 par 1700-tal

Tallrikar 1 par 1700-tal

Burk med lock Svenskt Tenn

Burk med lock Svenskt Tenn

Björn Trägårdh  vas Svenskt Tenn Stockholm 1936

Vägglampor 1900-talets andra hälft