Arkiv

Metall - Page 136

Kastrull koppar 1790-tal

Kastrull koppar 1790-tal

Skultuna plunta och supkoppar i förgylld mässing

Brasställ mässing

Brasställ mässing

Bordslampa mässing

Bordslampa mässing

Ikoner

Ikoner

Ljusstakar Skultuna

Ljusstakar Skultuna

Ljusstakar mässing

Ljusstakar mässing

Kuverttallrikar tenn

Kuverttallrikar tenn

Tunna

Tunna

Fartygslampetter i mässing

Fartygslampetter i mässing

Tennljusstakar sengustavianska

Samovar 1800-tal

Samovar 1800-tal